Türkiyem Tv

Venezuela Devlet Başkanı meclisi feshetti

Venezuela Devlet Başkanı meclisi feshetti
99 views
10 Ocak 2019 - 10:00

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “Ulusal Kurucu , hükümete karşı sürdürdürdüğü darbeyle yüzleşecek. yeniden yasal olan vekillerin seçilmesi kararını verdik” dedi. 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, uluslararası medyanın da katıldığı basın toplantısında, “Ulusal Kurucu Meclis, hükümete karşı sürdürdürdüğü darbeyle yüzleşecek. Meclis yeniden yasal olan vekillerin seçilmesi kararını verdik” dedi. “Venezuela’da iyi niyetli ve politik diyalog olur” ifadelerini kullandı. 

MADURO’DAN LİMA GRUBU’NA NOTA GELDİ

Maduro ayrıca hükümetini tanımayacaklarını açıklayan Lima Grubu’nda yer alan 13 ülkenin başkanıyla hem alay etti, hem de çok sert bir ultimatom verdi. Kendisi aleyhine kararlar alan Lima Grubu’na “kartel” yakıştırması yaptı. Kararlarını “en acı ve en kaba diplomatik yöntem” diye yorumladı. “Bugün Lima kartelinin tüm hükümetlerine notu verildi, Venezuela’daki konumlarını düzeltmek için 48 saatleri var” ifadelerini kullandı. 

VENEZUELA ’İN YÖNETİMİNİ DEVRALDI

Öte yandan Venezuela, 30 yıldaki en kötü üretiminin ortasında İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) başkanlığını devraldı. Maduro hükümeti, ülkenin ham pompalamasını da etkileyen krize rağmen, kuruluşun en üst pozisyonuna geldi. 2018’de OPEC’in başkanlığını Birleşik Arap Emirlikleri Bakanı Suhail bin Mohamed Faraj al Mazuei yapıyordu.


Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.