Türkiyem Tv

Şule Çet Davasında Dikkat Çeken Ayrıntılar

Şule Çet Davasında Dikkat Çeken Ayrıntılar
30 views
04 Aralık 2018 - 9:53

İddianame’de Dikkat Çeken Ayrıntılar

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili iddianamede, şüpheliler Çağatay A. ve Berk A’nın, maktulü darp ederek ölümüne sebebiyet verdikleri, travma ve şiddet delillerini karartmak amacıyla cesedini pencereden attıkları yönünde kanaat oluştuğu belirtildi. İddianameye göre, şüpheli Berk A, Çağatay A’nın kendisine kızın düştüğünü söylemesine rağmen aşağıya indiklerinde “Yanınızdaki kız nerede?” diye soran görevlisi Akif D’ye, “O çıktı, görmedin mi?” karşılığını vermesi çelişki oluşturuyor. İddianamede Çet’in ev arkadaşı Lilia T’ye gönderdiği mesajlarına da yer verildi.

 

Cumhuriyet Savcısı Aykut Hüseyin Koca tarafından hazırlanan iddianameye göre, Gazi Üniversitesi öğrencisi olan Şule Çet’in ’da kasiyer olarak çalıştığı bar, şüpheli Çağatay A. tarafından devralındıktan sonra borçları nedeniyle kapatıldı. Bu nedenle işsiz kalan Çet, Çağatay A’yı telefonla arayarak iş bulma konusunda yardımcı olup olamayacağını sordu.

 

Şüpheliler Çağatay A. ile Berk A, 28 Mayıs’ta içkili lokantada yerken Çet, Çağatay A. tarafından aranarak lokantaya davet edildi. Maktul Çet ile aynı evi paylaştığı Lilia T, ifadesinde Çet’in “iş görüşmesi için Çağatay A’nın aradığını” kendisine söyleyip evden ayrıldığını ve söz konusu lokantaya gittiğini belirtti.

Çağatay A. da ifadesinde saat 03.00 sularında lokantadan ayrıldıklarını öne sürerek, “Şule Çet, benim kullandığım araca bindi. Berk A. da kendi aracıyla lokantadan ayrıldı.” dedi.

Şüphelilerden Çağatay A, saat 00.31’de olayın meydana geldiği Oğuzlar Mahallesi Mevlana Bulvarı’ndaki plazaya geldi. Görevli Akif D’ye buzdolabı getirdiklerini söyleyen Çağatay A, görevlinin buzdolabını gündüz getirmelerini söylemesi üzerine dışarı çıktı, saat 00.34’te şüpheliler ile maktul, plazaya girip 20. katta bulunan Burak Ahmet Y’ye ait ofise çıktı.

Şüpheli Çağatay A, ofiste içki içmeye ve duygusal müzikler dinlemeye başladıklarını, 40 dakika kadar oturduktan sonra Çet’in girişteki makam odasına geçip camın kenarına gittiğini, Çet’i camın kenarından alıp koltuğa oturttuğunu söyledi. Çağatay A, bir süre sonra gitmek istediğini söyleyip dinlenme odasına geçen Çet’in peşinden içeri girdiğinde maktulün yarı beline kadar camdan sarkmış olduğunu ifade etti.

Şule Çet’i çekmek istediğini, bu sırada diğer şüpheli Berk A’ya bağırdığını ancak sesi nedeniyle kendisini duymamış olabileceğini savunan Çağatay A, Çet’i ağırlığı sebebiyle daha fazla tutamadığını ve maktulün elinden kayıp düştüğünü, bu sırada elinin de yaralandığını iddia etti.

Şüpheli Berk A. da ifadesinde ofise girdikten sonra müzik dinlemeye başladıklarını, Çet ve Çağatay A’nın odaya geçtiklerini, bir süre sonra Çağatay A’nın dönerek “Kız atladı.” dediğini savundu.

Sinir krizi geçirdiğini ifade eden Berk A, aşağı inip güvenlik görevlilerinden bir yerleri aramaları konusunda yardım istediklerini, bu sırada aracına binerek olay yerinden ayrılan Çağatay A’nın bir süre sonra döndüğünü, kendisinin ise makam odasından hiç ayrılmadığını iddia etti.

Berk A. odada “kavga veya yakınlaşma olayı yaşanmadığını” öne sürdü.

Doğum günü olan 29 Mayıs’ta şüpheli bir şekilde can veren Şule Çet, İstanbul’da toprağa verilmişti.

“O ÇIKTI, GÖRMEDİN Mİ?”

Tanık olarak dinlenen güvenlik görevlisi Akif D. ve Murat A. ise saat 03.50 sularında düşme sesi duyduklarını, 20. katı gösteren güvenlik kameralarına baktıklarında hareketlilik gördüklerini, şüphelilerden Berk A’nın kapının önünde kafasını ellerinin arasına alıp çömeldiğini beyan etti.

Şüphelilerin aşağıya indiklerinde agresif davranışlar gösterdiğini beyan eden güvenlik görevlilerinden Akif D, “Yanında bayan vardı. Ne oldu?” diye sorduğu Berk A’nın, “O çıktı, görmedin mi?” diye kendisine çıkıştığını anlattı.

“BU ADAM BANA ABAYI YAKMIŞ SALMIYOR”

Tanıklar, şüphelilerin birbiriyle itişip kakıştığını, bu sırada Çağatay A’nın aracına binip olay yerinden ayrıldığını ve bir süre sonra geri döndüğünü bildirdi.
İddianamede Çet’in ev arkadaşı Lilia T’ye gönderdiği WhatsApp mesajlarına da yer verildi.

Buna göre Çet, saat 00.19’da arkadaşına, “Bu adam bana abayı yakmış. Allah’ım salmıyor.”, saat 00.21’de “Biliyordum böyle olacağını.”, saat 02.31’de “Bırakmıyor.”, saat 03.03’te de “Keşke gelmeseydim.” mesajları gönderdi.

“ÇOK KÖTÜ ŞEYLER OLDU”

İddianameye göre şüphelilerden Berk A, ofise çağırdığı fakat teklifi geri çeviren arkadaşı Pınar T’ye, saat 02.39’da “Çok kötü şeyler oldu. Bana ulaşman lazım. Telefonu aç.” şeklinde mesaj attı. Pınar T, telefonu kapalı olduğu için bu mesajları sabah gördüğünü söyledi.

İddianamede, Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı ile Ankara ve İstanbul Grup Başkanlıklarından alınan raporlar da yer aldı.

TIRNAĞINDA DNA ÖRNEĞİ BULUNDU

Buna göre, Şule Çet ile sadece tokalaştığını, başka bir fiziksel temasının olmadığını belirten Berk A’nın tırnaklarında maktule ait DNA örneği bulundu. Maktulün cinsel saldırıya maruz kaldığı da raporlarla kesinleşti.

Olay sonrası emniyet birimlerinin tuttuğu 29 Mayıs tarihli olay yeri görgü tespit tutanağına göre, olayın meydana geldiği dinlenme odasında kutu içinde içki şişelerinin olduğu tespit edildi ancak tanık olarak beyanı alınan Burak Ahmet Y, olay yeri incelemesi yapan cumhuriyet savcısı ile iş yerini beraber gezdiklerini, çöplerin içine dahi baktıklarını ancak içki şişesine rastlamadıklarını beyan etti.

Kaynak: Hürriyet.com.tr

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.