Türkiyem Tv

Lösante’ye Ruhsat Verildi

Lösante’ye Ruhsat Verildi
90 views
25 Şubat 2019 - 16:23

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) bu sabah Bakanlığı önünde önemli ve sevindirici bir yaptı. Yapılan açıklamaya göre, kamu hastanesi gibi çalışan, parasız hizmet veren özel sistemi LÖSANTE’ye verilecek.

Tüm ’nin ihtiyacı olan, çocuklardan hastalara kadar, teşhisten tedaviye bütün imkanları barındıran LÖSANTE artık tam kapasite hizmet verebilecek. Yapımı 2015 tamamlanan ancak tamamına ruhsat verilmediği için tam kapasite çalışamayan LÖSANTE Hastanesi tam ruhsatına 5 iş günü içinde kavuşuyor.

KAMU HASTANESİ GİBİ ÇALIŞAN PARASIZ HİZMET VEREN ÖZEL HASTANE GELİYOR

Yıllardır %20 kapasite ile çalıştırılan, tam donanımlı hazır bekleyen 400 yatak sayısından yalnızca 75’ine hasta yatırma izni verilip 325’i boş bekletilen yoğun bakım servisleri, ameliyathaneleri, Radyoterapi (ışınla  tedavisi) ve Yetişkin Kemik İliği Nakli servisleri tam donanımlı hazır olmasına rağmen ruhsat verilmediği için 2 yılı aşkın süredir BOŞ BEKLETİLEN, KULLANDIRILMAYAN, ÇÜRÜMEYE BIRAKILAN Kalp Anjiyografi cihazına bile ruhsat verilmediği için kullanılamayan ve Kalp Damar Cerrahisi Kliniği ile yoğun bakım servisleri açılamayan Kanser tedavisinde çok önemli bir cihaza sahip olunmasına rağmen çalışamayan Radyoterapi Kliniğimize de ruhsat verildiği takdirde LÖSANTE Hastanesi artık tam kapasite çalışacaktır.

Sağlık Bakanlığı’nın ekteki yazılarımıza adına yazdığı yazıda “Kamu hastanesi gibi hiçbir ilave ücret almaksızın sunmayı taahhüt ettiğiniz takdirde talepleriniz tekrar değerlendirilecektir cevabı sevindiricidir” açıklaması yapıldı.

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.