Türkiyem Tv

İYİ PARTİ 7 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?

İYİ PARTİ 7 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?
1.541 views
08 Ocak 2019 - 13:26

İYİ Parti bugün ki grup toplantısında 7 belediye adayını açıkladı…

Peki Belediye Başkan Adayları kimdir? Adayları tanıyalım

Mete Özdemir: Ardahan Belediye Başkan Adayı

Mete Özdemir, 1964 yılında Babasının öğretmen olarak görev yaptığı Ardahan’ın Tepeler köyünde dünyaya geldi. 1981 yılında Ardahan Lisesi’nden, 1986 yılında da Trabzon K.T.Ü. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Harita Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl D.S.İ. Karakaya Barajı ve HES Diyarbakır XXIV. Bölge Müdürlüğü’nde göreve başladı. D.S.İ. Diyarbakır X. Bölge Müdürlüğü’nde ve Ankara D.S.İ. Genel Müdürlüğü’nde Mühendis ve Başmühendis olarak görev yaptı. 1990 ve 1991 yıllarında Ankara Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Dairesi Başkanlığı’nda Plan ve Subayı olarak askerlik hizmetini tamamladı.1991 ve 1995 yılları arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü Planlama ve Dairesinde ve kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Ardahan Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken 17 Ağustos 1997 de Ardahan Köy Hizmetleri teşkilatına İl Müdürü olarak atandı. Kastamonu ve Amasya Köy Hizmetleri teşkilatlarında da İl Müdürü olarak görev yaptı. Nisan 2003 yılında Ankara Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne tayin edildi. Bir süre burada görev yaptıktan sonra 4 Ağustos 2008’de Ardahan İl Özel İdaresine Genel Sekreter olarak atandı. Bu görevini yürütmekte iken 30 Mart 2014 günü yapılacak Mahalli idareler seçimlerinde Ardahan CHP Belediye Başkanı Adayı olmak üzere istifa etti.  30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Halk Partisi’nden Ardahan Belediye Başkan Adayı oldu. Mete Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır. Mete Özdemir, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Ardahan Merkez Belediye Başkan Adayı oldu.

Zühtü Bahadır Bayraç: Karaman Belediye Başkan Adayı

Zühtü Bahadır Bayraç 1983 yılında Karaman’da doğdu. İlköğrenimini Karaman İstiklâl İlkokulunda ve Karaman Anadolu lisesi Ortaokul bölümünde bitirdi. Lise tahsilini 2001 yılında ’da Meram Fen Lisesinde tamamladı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirip serbest eczacı olarak meslek hayatına atıldı.
2009 yılından bu yana TEB 50.Bölge Karaman Eczacı Odası Kurulunda sayman olarak görev yaptı. Bununla birlikte Türk Eczacılar Birliği Büyük delegeliği de yapan Zühtü Bahadır Bayraç,iyi derecede İngilizce bilmekte olup,2011 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin İşletme Bölümünde”Türkiye’de İlaç Pazarının Gelişimi ve Karaman İli Örneği” konulu teziyle Yüksek Lisans derecesi almaya hak kazandı.

Siyasete İYİ Parti Kurucu Üyeliği ile başlayan Zühtü Bahadır Bayraç, İYİ Parti İl Başkan Yardımcılığı ve Karaman İl Başkanlığı yaptı. Karaman’ın ilk eczacılarından olan babası Muammer Bayraç ‘ın mesleğini devam ettirmekte olan Bayraç,evli ve üç çocuk babasıdır.

Yunus Özyıldırım: Bayburt Belediye Başkan Adayı

Yunus Özyılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı oldu.

Ahmet Nalçacıoğlu: Kilis Belediye Başkan Adayı

1960 yılında Kilis’te doğan Ahmet Nalçacıoğlu ilk orta ve Lise öğrenimi Kilis’te yaptı.  199-2003 yılında Kilis Belediyesi Zabıta müdürlüğü yapan Nalçacıoğlu, 2003-2001 yıllarında ise Kilis Belediye iş Sendikası başkanlığı görevini yürüttü.

olduktan sonra inşaat sektörüne atanan Ahmet Nalçacıoğlu, uygun fiyatla konut yaparak  bin 200 aileye konut sağlamıştır. Nalçacıoğlu siyası hayatı boyunca değişik partilerde görev alarak siyasi hayatını da sürdürdü. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’den aday adayı olan Ahmet Nalçacıoğlu Genel merkez tarafından Belediye Başkan adayı gösterildi.

Ahmet Özgür: Siirt Belediye Başkan Adayı

Ahmet Özgür, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Siirt Belediye Başkan Adayı oldu.

Ömer Küçük: Düzce Belediye Başkan Adayı

Ömer Küçük, 1960 yılında Düzce’de doğdu. Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Küçük, ticaretle uğraşıyor. Ömer Küçük, evli ve 2 çocuk babasıdır. Küçük, siyasete (ANAP) Anavatan Parti’sinde başladı. 1999 yılında ANAP’tan Düzce Belediye Başkan adayı olan Küçük, dönemin Refah Partili Belediye Başkanı olan Ruhi Kurnaz ile girdiği yarışı kaybetti.

Özhan Türemiş: Aksaray Belediye Başkanı Adayı

13 Ağustos 1978 doğumlu. Evli, Niğde Üniversite Jeoloji Mühendisliği mezunu. Aksaray Kurucu İl Başkanı olarak görev yapmıştır.

 

 

 

 

 

 

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.