Galatasaray Gemileri Yaktı - Türkiyem TvTürkiyem Tv

Türkiyem Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Galatasaray Gemileri Yaktı

Galatasaray Gemileri Yaktı
31 views
05 Aralık 2018 - 9:04

Kulüpler Birliği’ne Rest Çekti!

Galatasaray kulübü, Kulüpler Birliği’nin yaptığı geri çekilene kadar Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantılarına katılmayacağını açıkladı.

Merkez Hakem Kurulu () Galatasaray-Konyaspor maçında yanlış penaltı kararı verdiğine hükmedilen Hüseyin Göçek’in bir süre dinlendirileceğini açıklamıştı. Bunun üzerine Kulüpler Birliği Vakfı yaptığı açıklamada yönetiminin kararından geri adım atması gerektiğini belirtmişti.

Ancak daha sonra kulüplerin böyle bir karardan haberleri olmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Galatasaray Kulübü Başkanı bir açıklama yayımladı.

“Kuruluşundan bu yana mensubu olduğumuz ve yönetim kurulunda da bulunduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı’nın, yönetim kurulu kararı olmaksızın, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen açıklama, ailesini derinden sarsmıştır.

Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan bir açıklamadır. Bununla birlikte, metinde yer alan eşit, adil, dürüst, hilesiz oyunla ilgili temennileri yürekten paylaşıyoruz.

Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını koruyan Anadolu Kulüplerine, dürüst futbol adına teşekkür ediyoruz. Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu bildiri, sonuçsuz kalacak bir çabanın eseridir.

Bu aşamada, Galatasaray Kulübü olarak, söz konusu açıklama geri çekilene ya da tüm paydaşların vicdanını rahatlatacak şekilde düzeltilene dek, Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.