Türkiyem Tv

Evde Pudra Yapımı

Evde Pudra Yapımı
30 views
07 Aralık 2018 - 9:49

Artık pudranızı evde yapabilirsiniz!

yapmayı seven kadınlar için kullanılan malzemelerin görünümünden ziyade artık doğallığı daha önemli.

Makyajın vazgeçilmezlerinden da bu noktada en önemli yeri tutuyor. Son zamanlarda olan evde yapma trendi de makyaj severleri ev yapımı pudra nasıl olur diye düşündürüyor. İşte bu nedenle makyaj malzemeleri satan bir mağazadan herhangi bir pudra satın alabileceğiniz gibi bir kaç küçük adımla evde kendi pudranızı da yapabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Eğer evde pudra yapmak istiyorsanız nişasta ve kakao ana malzemeleriniz olacaktır.

Açık cilt tonuna sahipseniz temiz bir kabın içerisine bir tatlı kaşığı nişasta içerisine çok az miktarda ekleyeceğiniz kakao işinize yarayacaktır.

Orta ya da koyu tenli bir cilt tonuna sahipseniz kakao miktarını arttırmanız gerekecektir. Nişasta yüzünüzdeki lekeleri kapatmanın yanı sıra cildinizi besleyecek ve yumuşatacak, kakao ise cilt tonunuzu eşitlerken içerdiği antioksidan içerikle cildinizin gençleşmesine yardım edecek.

Ev yapımı pudranıza ekleyebileceğiniz bir diğer madde ise tarçın. Tarçın pudranıza hafif pembelik katarken, kırışıklıklarınıza iyi gelecek ve sivilce oluşumunu önleyecektir..

Hassas bir cildiniz varsa ve makyajdan vazgeçemiyorsanız evde hazırlayacağınız pudra işinize yarayacaktır. Egzama, sivilce, kızarıklık gibi şikayetleriniz mevcutsa ev yapımı pudra nasıl olur diye araştırıyorsanız sizlere son bir noktayı da hatırlatmak isteriz. Ev yapımı pudranızı az miktarda yapıp en kısa ürede tüketmeniz gerekir. Elde edeceğiniz pudra içerisinde kimyasallar ve koyucu maddeler bulunmadığı için çabuk bozulmaya meyillidir. Bu hatırlatmayı dikkate aldığınız takdirde ev yapımı pudra kısa zamanda vazgeçilmeziniz olacaktır.

Alerjik madde barındıran, size çok miktarda zarar veren kimyasallarla dolu pudralara elveda diyebilirsiniz.

 

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.