Türkiyem Tv

Bu da ByLock Bağımlısı

Bu da ByLock Bağımlısı
62 views
12 Ocak 2019 - 14:25

FETÖ’nün İstanbul’daki baş imamı İsmail Şafak Güdür geçtiğimiz günlerde Bahçelievler’de yakalanmıştı. Güdür ile ilgili yapılan incelemede çok çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

Cezaevine gönderilen Güdür’ün mesajlarında polisi kastederek söylediği “Vuruşmadan teslim olmam” mesajı ortaya çıkmıştı. İstanbul Başsavcılığı’nca Güdür hakkında “Silahlı örgütü kurma veya yönetme” suçu kapsamında iddianame hazırlandı.

117 BİN 523 KEZ GİRİŞ YAPTI

Sabah’ın haberine göre; Güdür’ün  incelemelerinden elde edilen bilgilere göre örgüt içinde Selçuk ve Hasan kod isimlerini kullandığının değerlendirildiği kaydedildi. Güdür’ün aynı zamanda programı içerisinde kurulan 47 grup içerisinde yer aldığı ve programa 117 bin 523 kez giriş yaptığı ifade edildi. 

incelemelerinin de yer aldığı iddianamede, şüphelinin FETÖ’ye üye ve Yunanistan ülkesine kaçan şahıslar ile irtibat halinde olduğuna ilişkin örgütsel yazışmalar ile resimlerin bulunduğu, yine kendisi hakkında yakalama bulunduğuna ilişkin bir belge fotoğrafının bulunduğu kaydedildi. Şüphelinin Bank Asya isimli bankada hesabının bulunduğu ve bu hesaba FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatı sonrası yüklü miktarda para aktardığı belirtildi.

İddianamede İsmail Şafak Güdür’ün bazı kişilere ByLock isimli kriptolu haberleşme uygulamasını yüklediği belirtildi.

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.