Türkiyem Tv

Bakanlık Sarı Yelek Satışlarını Araştırıyor

Bakanlık Sarı Yelek Satışlarını Araştırıyor
20 views
16 Aralık 2018 - 7:36

İçişleri Bakanlığı’nın Sarı Yelek Satışlarını Araştırdığı Ortaya Çıktı

Yeniçağ’ın haberine göre İçişleri Bakanlığı’nın ’daki protestocuların giydiği “sarı yelek”lerin Türkiye’de üretiminin ve satışının artıp artmadığını araştırdığı ortaya çıktı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, yetersiz politikaları sebebiyle başlatan “Sarı Yelekliler” beşinci kez eş zamanlı olarak sokakları doldururken, Türkiye’de de sarı yelek araştırmasının yapıldığı ortaya çıktı. Fransa’da hükümete dönük eylemlerde zamların durdurulmasına karşın eylemciler sokakları terk etmiyor. Sarı yelek giyen eylemcilerin çeşitli ülkelerde de ortaya çıktığını fark eden , Türkiye’de Mahmutpaşa’da inceleme yaptı.

 

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, üzerinden “sarı yelekliler Türkiye’de de ortaya çıkacak” iddialarının ardından sarı yelek üretiminin ve satışının artıp artmadığına yönelik bir araştırma yaptı. Başta İstanbul Mahmutpaşa olmak üzere birçok noktada araştırma yapan yetkililerinin sarı yeleklerin üretiminin ve satışının artmadığına yönelik bir değerlendirme raporu hazırladığı ve bu raporu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile paylaştığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanı Soylu da Türkiye’de “sarı yelek” tehlikesinin ve bir eylem hazırlığının olmadığına ve iddiaların sosyal medyanın bir köpürtmesi olduğuna yönelik bir raporu Cumhurbaşkanı ile paylaştı.

PARANOYAK BİR DURUM

İçişleri Bakanlığı yetkililerinin “sarı yelek” araştırmasını, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Yardımcısı Aykut Erdoğdu BirGün’den Hüseyin Şimşek değerlendirdi. Hükümetin Gezi Direnişi’nin ardından “paranoyaklaştığını” ifade eden Erdoğdu, “Hükümet son dönemde son derece paranoyaklaştı. Gezi gibi dünyanın en nahif, en barışçıl, devlet şiddetine rağmen ona karşılık vermeyen zarafetli direnişte yaşanan olaylar AKP’yi bu duruma getirdi” dedi.

TÜRKİYE BUNU HAK ETMİYOR

Gezi Direnişi’nin hükümette bir travmaya da neden olduğunu ifade eden Erdoğdu, “Bir demokrasinin sağlamlığı ‘toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı’nın uygulanması ile belirlenir. Bu hakkı daha olmadan kısıtlamaya çalışmak ilkel faşizmde olur. Türkiye bunu hak etmiyor ve bu davranışlar, Türkiye’nin uluslararası itibarına da zarar veriyor” diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ: İçişleri Bakanlığı sarı yelek avında!

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.