10 Maddede Doğu Ekspresi - Türkiyem TvTürkiyem Tv

Türkiyem Tv

10 Maddede Doğu Ekspresi

10 Maddede Doğu Ekspresi
95 views
06 Aralık 2018 - 10:20

Son Yıllarda Popüler Olan ve Sosyal Medyada Sıkça Videosu Paylaşılan Hakkında Merak Edilen 10 Madde!

Herkesin hayatında bir kere de olsa denemesi gereken, sadece bir yerden bir yere gitme amacı olmayan serüven amacı güden bir yolculuk…

 

  1. Bilet fiyatları şu şekilde; pulman 47 lira, örtülü kuşetli için 63,50 lira, yataklı için 117 lira (2018 itibariyle). Ancak genç, 60 yaş üstü, öğretmen gibi indirimler mevcut. Hepsine %20 uygulanıyor. 65 yaş üstü ve çocuk yolcular ise %50 oranında indirimden faydalanabiliyorlar.
  2. Nereden Nereye gidiyor? Doğu ekspresi garı’ndan tren garı’na gidiyor. Ara duraklar ise Kırıkkale, , , Erzincan ve .
  3. Yolculuk süresi; Ankara Tren Garı’ndan saat 18’de kalkan tren, ertesi gün Kars’a saat 18:30’da varıyor. Toplam 24 buçuk saat süren bir yolculuk oluyor.
  4. Hangi vagonlar tercih ediliyor? Yataklı vagonlar 2 kişilik. Kuşetliler ise 4 kişilik. Pulman denilen kısım ise bildiğimiz koltuk. Genelde yataklı vagonlar tercih ediliyor.
  5. Tuvaletler nasıl? Yataklı vagonlarda 2 tuvalet bulunuyor.
  6. Trende bulunuyor mu?  Yemekli vagon var. 4’er kişilik masalar halinde bir restorandan oluşuyor ve menü mevcut. Hamburger 6,5 TL, meşrubat 2,5 TL gibi fiyatlar bulunuyor.
  7. Valiz için ayrı bir bölüm var mı? Ne yazık ki yok. Valiziniz sizinle beraber ediyor.
  8. Evcil hayvan götürebiliyor muyuz? Eğer yüzde 50 indirimli bilet alınırsa evcil hayvanınızı seyahate dahil edebiliyorsunuz.
  9. Sigara serbest mi? Trende sigara yasak.
  10. Yorucu oluyor mu? 24,5 saat süren uzun bir yolculuk olsa da yorucu gelmiyor. Çünkü hayatınızda denemeniz gereken bir deneyim.

Bu sitedeki tüm içerik TürkiyemTv kuruluşuna ve yayıncı kuruluşlara aittir. Kopyalanması yasaktır.